Endüstri 4.0 için Akıllı Planlama Aracı

Ganttplan, dijital fabrikaya öngörülebilirlik getirir. Gelişmiş Planlama ve Çizelgeleme sistemi, çeşitli endüstrilerdeki imalat şirketlerinin daha kısa teslim süreleri ve devam eden maliyet optimizasyonu ile sorunsuz bir sipariş akışı elde etmelerini sağlar. Bağımsız bir yazılım olarak çalışabilir veya farklı Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) ve Üretim Yönetim Sistemi (MES) çözümleriyle arabirim oluşturabilir.

Eş Zamanlı Çoklu Kaynak Planlaması

Kaynak Planlaması

Paralel atama

Harekat planı

Dizi tanımı

Kalıp Sistemi ve Fikstür Planlaması

Bakım planlaması

Kalıp-alet bozulması

Kurulum optimizasyonu

Alet kombinasyonları

Personel Planlaması

Makine ve işletme seviyesinde yeterlilikler

Çeşitli niteliklere dayalı ekip planlaması

Çoklu kaynak ataması

Malzeme İhtiyaç Planlaması

Küme büyüklüğü optimizasyonu

Malzeme kullanılabilirliği kontrolü

Her üretim düzeyinde esnek sipariş ağı planlaması

Esnek malzeme rezervasyonu

Kurulum Optimizasyonu

Ganttplan kurulum sürelerini üç açıdan hesaplar ve optimize eder:

Statik kurulum süresi, yeni bir işe geçme zamanıdır ve ekipmanın yıkanması, hazırlanması ve rutin bakımı içerir. Bir önceki işe bağlı olarak, planlama sistemi değişikliklerin sayısını azaltmak için bir sonraki görevi seçecektir.

Dinamik kurulum süresi, malzeme türü, renk ve geometri (kalınlık, çap) gibi malzeme özelliklerini ifade eder ve önceki ve sonraki sıraya bağlı olarak dinamiktir. Dinamik zamanlar bir kurulum matrisinde eşlenir.

Üretim kaynakları aracı (PRT) kurulum süreleri doğrudan üretim kaynağında saklanır. Ganttplan, bir önceki siparişin üretim kaynaklarını / araçlarını, takip siparişinin üretim kaynaklarını / araçlarıyla karşılaştırır ve buna göre gerekli olan değişim sürelerini hesaplar.

Giriş Seviyesinden İleri Teknoloji Çözümlere

Ganttplan ürün ailesi, her imalat şirketine otomatik üretim planlaması ve optimizasyonu için doğru özellik setini seçme olanağı verir. İster uygun maliyetli bir giriş seviyesi çözümü, ister karmaşık üretim yapıları için üst düzey bir sürüm olsun, modüler tasarım maksimum ölçeklenebilirlik sunar. Ganttplan teknolojisi, APS pazarındaki yeni trendlere öncülük eder ve müşteriye ve sektöre özgü yeni gereksinimleri karşılamak için sürekli olarak güncellenir. Bu, çeşitli planlama süreçlerinin verimli, şeffaf ve güvenli bir şekilde uygulanması için kişiye özel bir çözümün temelidir.