Delfoi Planner

Delfoi Planlayıcı ile Gelişmiş Planlama ve Programlama

Gelişmiş planlama ve programlama- Delfoi Planlayıcı üretimde uygulama olanağı ve veri toplama işlevi (MES) olan, kullanıcı dostu, web tabanlı, görsel bir Gelişmiş Planlama ve Programlama (APS) çözümüdür. Yazılım, paydaşlar arasında gerçek zamanlı veri alışverişine imkan veren endüstriyel interneti (IoT ve IoS) etkili bir şekilde kullanır, bu sayede İmalat ve hizmet faaliyetleri çevrim içi hale gelir.

OPERASYONLARIDA ARTIRILMIŞ GÖRÜNÜRLÜK

Delfoi’nin Gelişmiş Planlama ve Programlama (APS) çözümü birden fazla tesisin bulunduğu karmaşık tedarik zinciri operasyonları için görünürlük sağlar (çoklu saha planlaması). Tüm ilgili grupların her nerede olurlarsa olsunlar internet üzerinden Delfoi Planner’a erişim sağlaması mümkündür. Ölçeklendirilebilir olması sayesinde küçük atölyelerde dahi aynı yazılım kullanılır. Kullanıcı deneyimleri sınıfının en iyisi olduğunu göstermektedir. Yazılımın kullanımı kolaydır ve dolayısıyla birkaç saatlik planlama süresini sadece birkaç dakikaya indirir.

Delfoi Planner: Endüstriyel interneti etkin bir şekilde kullanan gelişmiş çoklu saha planlaması ve üretim planlaması.

Delfoi Planner aynı zamanda imalat uygulama (MES) işlevlerini de barındıran, benzersiz, şeffaf, web ve bulut tabanlı Gelişmiş Planlama ve Programlama (APS) yazılımıdır. Gelişmiş planlama ve programlama yazılımı farklı kısımlardan meydana gelen ve proje tipi imalat, hizmet ve bakım faaliyetleri için uygundur.

Delfoi Planner güvenilir ve kanıtlanmış ara yüzler kullanılarak ERP sistemlerine kolaylıkla entegre edilebilir. Delfoi Planner’ın kullanılmasının en önemli avantajları ciddi ölçüde azalan planlama süresi ve kullanım kolaylığıdır. Planlama esnasında sürekli olarak senkronize ve güncel imalat verileri kullanılabilir. MS Excel gibi daha önce piyasaya sürülmüş sistemler ile karşılaştırıldığında, Delfoi Planner ile yeni planınız saatler yerine dakikalar içinde hazır olur.

Delfoi gelişmiş planlama yazılımı üretim hazırlık sürelerini büyük ölçüde azaltır, yapılan çalışmaları en aza indirger ve teslimat doğruluğu sağlar. Bulut tabanlı yazılımın uygulanması kolaydır ve üretim birimleri (çoklu saha) ve satış departmanları ile şirketin- dünya çapındaki diğer ilgili grupları arasındaki planlama şeffaflığını arttırır.

Müşteri açısından (ağır donanım OEM, kurulumdan sipariş üretimine), ROI sonuçları:

Hazırlık süresi %50 azalır

Yapılan işler %50 azalır

Zaman ve malzeme açısından ileriye dönük detaylı planlama yapılmaksızın teslimat doğruluğu 75 ila %90 artar.

GELİŞMİŞ TEDARİK ZİNCİRİ PLANLAMASI, PROGRAMLAMASI VE UYGULAMA

Delfoi Planner parça imalatından nihai montaja kadar çoklu saha barındıran karmaşık imalat tedarik zincirlerinin şeffaf, paylaşılabilir ve gelişmiş bir şekilde programlanması, planlanması ve kontrolünü sağlar. Endüstriyel internet kullanma imkanı sayesinde tüm olaylar gerçek zamanlı, çevrim içi olarak iletilir. Üretim birimlerinin birbirinden uzak olması durumunda dahi, üretimde meydana gelen tüm değişiklikler, alt yükleniciden veya parça fabrikasından OEM’e kadar olan zincirin tamamında anında yeniden planlanır. Üretimde zaman içinde meydana gelen ilerleme, miktarlar ve kalite sorunları gibi üretimin farklı kısımlarına ait hususlar uzaktan izlenebilmektedir.

SATIŞ VE OPERASYON PLANLAMASI(SOP)

Delfoi Planner’ın SOP modülü satış ve üretim arasında esnek ve şeffaf tahmin planlaması yapılmasını sağlar. Talep planlaması, genel kapasite planlaması ve sınırlı kapasite planlaması benzersiz bir şekilde aynı yazılımda bir araya getirilmiştir.

Hızlı Gelişmiş Planlama ve Programlama.

İmalat zincirinin tamamının hızlı bir şekilde yeniden programlanması Delfoi Planner ile çok daha kolay.  Bir üretim planının yeniden programlanması için harcanan süre saat seviyesinden dakika seviyesine düşer.  Planlamacı, örneğin, bir siparişe dayalı olarak imalat için mümkün olan en geç süreyi seçer ve yazılım otomatik olarak belirli bir aşamanın en geç başlaması gereken noktayı otomatik olarak hesaplar.

Kullanım Kolaylığı

Görsel Gantt çizelgesi çek ve bırak işlevi sayesinde kolay planlama imkanı sağlar. Yazılımda siparişlerin zamanlanması ve sıralanması açısından gelişmiş bir dizi planlama algoritması bulunmaktadır.

Web Tabanlı Çözüm

HTML5 tabanlı çözüm planlama şeffaflığının yanı sıra düşük bakım ve yaşam döngüsü maliyeti sağlar.

Entegre Edilebilirlik

Bu yazılımın ERP’ye veya diğer veri sistemlerine entegre edilmesi sorunsuz ve kolaydır. Yazılım farklı ara yüz çözümleri kullanılarak entegre edilebilir: SOA (Web hizmeti)-, XML- veya doğrudan veri tabanı bağlantısı.

Kağıtsız İmalat. Üretim Alanında Uygulama ve İzleme Olanağı(MES)

Fiili, gerçek zamanlı üretim verileri ile senkronize bir şekilde çalışır. Planlanan işler başlatılır ve terminaller kullanılarak üretimde sonlandırılır. Planlama değişiklikleri üretim alanında anında güncellenir ve tam tersi de mümkündür. Siparişlere ilişkin çalışmalar gerçek zamanlı olarak takip edilir. Bir iş aşamasının başlatılması veya durdurulması veya kalite sorunları gibi olaylar global düzeyde gerçek zamanlıdır. Ürün geçmişi ve kalite takibi MES’in bir parçasıdır.

Global Üretim Tedarik Zinciri Yönetimi

Benzersiz üretim zinciri yönetimi üretim zincirinin tamamının birden fazla bölgede ve uzakta bulunan üretim birimlerinde şeffaf ve hızlı bir şekilde yeniden programlanmasını sağlar.

Hızlı Uygulama

Sistem çok hızlıdır ve uygulama maliyeti makuldür.  Müşteriler yazılımı kendi personelleri ile uygulamaya koyabilirler.