YENİ NESİL 3D FABRİKA SİMÜLASYONU

Visual Components 4.2, 3D fabrika simülasyon ürünlerimizin yer aldığı ürün ailemizdir. İmalat yapan fabrikalara yönelik tasarlanmış ve güçlü, esnek ve ölçeklenebilir bir platform üzerine kurulmuştur.

 

İhtiyacınız Olan Ürünü Bulun

 

Visual Components ile ister üretim çözümlerinizi hızla tasarlayıp sunun, isterseniz offline programlama uygulamalarınızı güçlendirecek bir platform sahibi olun, 3D simülasyon ailemize ihtiyacınıza uygun olan çözümü bulmak için göz atın.

EssentialsProfessionalPremium
Mekan Konfigürasyonu
CAD Uyumluluğu
Hazır Proje Çıktıları
Basit Robotik İşlemler
Bileşen Modelleme
İleri Robot Teknolojisi

Daha Akıllı Simülasyon

Visual Components 4.2 için bileşen davranışlarını, artık davranış tanımlaması yapmak çok kolay olacak şekilde güncelledik ve yeniden düzenledik. Ayrıca NVIDIA PhysX motoruna dayalı yeni bir fizik davranışı ekledik. Artık çarpmalar, yerçekimi gibi fiziksel özelliklerden etkilenen fonksiyonları simüle edebilir ve görselleştirebilirsiniz.

 


 

Daha İyi Performans

Visual Components 4.2, 64 bitlik Windows platformundan tam olarak faydalanabilecek şekilde tasarlandı. Bu daha iyi grafikler, daha hızlı yükleme süreleri, ve çok daha pürüzsüz bir kullanıcı deneyimi anlamına geliyor. Büyük alanlar içerisinde gezinti yapmak artık daha akıcı. Bellek yönetimini de geliştirdik, böylece başka uygulamalar üzerinde çalışıyorken daha ağır simülasyonları arka planda yürütebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra CAD dönüştürücüsünü güncelledik, böylece CAD geometrileri 3D’ye çok daha hızlı alınabiliyor.

 


 

UI/UX Yenileme

Kullanıcı ara yüzü güncellendi ve kullanıcı deneyiminde önemli iyileştirmeler sağlandı. Visual Components 4.2, yakından bildiğiniz bir şerit arayüzü kullanıyor, böylece daha iyi organize edilebiliyor ve yeni özellikler çok daha kolay keşfedilebiliyor. 3D gezinti artık her zaman mümküni bu da mekana daha esnek zumlama yapılmasına, mekanda gezmeye ve mekanın döndürülmesine olanak veriyor. Aynı zamanda çeşitli işlemleri ve iş akışlarını basite indirgeyerek optimize ettik, bu da size mekan konfigürasyonu ve bileşen tasarımında zamandan tasarruf sağlıyor.

 


 

Açık Mimari

Yeni mimarimiz daha açık ve modüler, bu da platformun isteğe göre uyarlanmasını çok daha kolaylaştırıyor. Visual Components 4.2, bir çok yazılım geliştiricisinin yakından bildiği bir alt yapı sunan .NET platformuna dayalıdır. Ayrıca tüm Visual Components 4.2 ürünlerinde mevcut olan bir Phyton API’si bulunmaktadır. Ana hizmetler katmanını yeniden tanımladık ve düzenledik, böylelikle artık daha erişilebilir özellikte ve UI’dan simülasyon davranışlarına kadar her şeyin daha kolay biçimlendirilmesine olanak verecek bir tasarıma sahip.

 


 

Gelişmiş Render İşlemi

Yeni render modları ekledik ve mevcut görüntüleme seçeneklerini geliştirdik, böylece daha fazla ayrıntı ve özellik görmenize yardımcı oluyor ve daha zengin ve doyurucu bir görüntüleme deneyimi sunuyor. Işıklandırma ve gölgelendirme modellerini güncelledik ve malzeme dokularını görebilme özellikiği ekledik, böylece artık 3D dünyasında modeller daha gerçekçi görünüyor ve platformdan çekilen resimler ve videolar pazarlama kalitesinde. Ayrıca yeni bir röntgen modu ekledik, böylece artık yeni bileşenleri tasarlarkeni mekanları konfigüre ederken ve çarpmaları analiz ederken ana nedenleri ve sorunları daha kolay tespit edebiliyorsunuz.

Visual Components Essentials, temel üretim simülasyon ürünümüzdür. Hazır bileşenleri kullanarak geleceğinizin fabrikasını tasarlayın, inşa edin ve simüle edin.

 

Mekan Konfigürasyonu

Visual Components Essentials’in ana uygulamasıdır. Bileşenleri doğrudan E-Katalogdan 3D dünyasına sürükleyerek ve tak-çalıştır özelliği vasıtasıyla uyumlu bileşenleri bağlayarak mekan yerleşimini hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Özellik düzenleme fonksiyonunu kullanarak ölçüler, hız ve renk gibi önceden tanımlanmış bileşen parametreleri üzerinde oynama yapabilirsiniz. 1200’den fazla hazır konveyörün, endüstriyel robotun yer aldığı bileşen kütüphanemizden ve 30’un üzerinde en büyük endüstriyel markasına ait diğer bileşenlerden faydalanın.

 


 

Process Modeling

Layoutunuzdaki süreçleri ve üretim akışını yönetmenin basit ama güçlü bir yolu. Birçok modelleme görevi artık görsel iş akışları olarak tamamlanabilir ve programlama ihtiyacını en aza indirir. Yeni PROCESS sekmesi, ürünleri, süreçleri ve üretim akışını tanımlamak, düzenlemek ve yönetmek için eylem panelleri içerir. Üretim akışı 3D dünyasında da görüntülenebilir ve yönetilebilir, böylece yerleşimlerin analiz edilmesi, sorunlarının giderilmesi ve değiştirilmesi kolaylaşır.

 


 

eCatalog

Kapsamlı bileşen kütüphanemizden yararlanın. 2.300’ün üzerinde önceden tanımlanmış ve kullanıma hazır bileşeni bulunan Visual Components eCatalog, endüstriyel otomasyonda düzinelerce önde gelen markanın sanal robot, makine ve ekipman modellerinden oluşan sağlam bir kütüphane içerir.

 


 

CAD Uyumluluğu

CAD dosyalarınızı doğrudan 3D dünyasına aktarın. Visual Components Essentials, bir çok lider CAD firmasının geliştirmiş olduğu CAD dosya tiplerini destekleyerek Autodesk, Dassault, PTC, Siemens ve diğer popüler yazılım uygulamaları ile oluşturulmuş geometri dosyalarını kolaylıkla sisteminize aktarabilmenizi sağlar. En çok kullanılan CAD formatları destekleniyor, böylece geometri dosyalarını aynen tasarladıkları orijinal haliyle alabiliyorsunuz. En güzel tarafı da Essentials versiyonunda CAD aktarma özelliği mevcut. Ekstra bir maliyete veya eklentiye gerek yok.

 


 

Hazır Proje Çıktıları

Üretebildiğiniz dosyalar ve çıktılar üzerinde iyileştirmeler yapıldı, bazı yeni şablonlar oluşturuldu ve iş akışları çok daha akıcı hale getirildi. 3D ortamlarından kolaylıkla ekran görüntüleri yakalayarak doğrudan sunumlarınıza gönderebilirsiniz. Videoları 4K’ya kadar HD kalitesinde kaydedebilir ve gönderebilirsiniz. Gömülü simülasyonlar, tümleşik gezinti ve oynatma seçenekleri ve malzeme dökümü eşliğinde animasyonlu ve interaktif 3D PDF’ler oluşturabilirsiniz. Yeni 2D çizim şablonu ile 3D taslakları saniyeler içerisinde sunuma hazır çizimlere dönüştürebilirsiniz.

 


 

Temel Robot Teknolojisi

Robot davranışının tanımlanmasına ve modellenmesine yönelik basit ancak güçlü bir özellik paketi. Basit robot teknolojisi robotun hareket ettirilmesi, yaklaşma ve çarpmaların analiz edilmesi, ve kontrol akış ifadeleri ile robot lojiğinin ve duruşlarının tanımlanması gibi tümleşik özelliklere sahiptir.

 


 

Nokta Bulutu Desteği

İster bir müşteri için proje teklifi hazırlıyor olun isterse mevcut üretim konfigürasyonunuz üzerinde yapılacak bir değişiklik üzerinde çalışın, bağlam çok önemlidir. Bu nedenle 3D nokta bulutu desteği getirdik. Bu özellik ile, tesislerinizin nokta bulutu modellerini doğrudan 3D ortamına aktarabilir, ve bunlar içerisine yerleşimleri konfigüre edebilirsiniz. Nokta bulutları geometrik modeller olarak temsil edilir, böylece bunları mekan tasarımı, mesafe ve açı ölçümü ve çarpma analizi gibi işler içerisine kolaylıkla dahil edebilirsiniz.

 


 

2D Çizimler

Daha ileri bir 2D çizim desteği eklendi ve bu formatı, mekan tasarımı ve proje çıktısı şablonları dahil olmak üzere bir çok iş akışına entegre edildi.

 


 

PLC Bağlantısı

Üretim akışınız dahilinde, geliştirmiş olduğunuz lojik programları sınayabilir ve doğrulayabilir, değişiklikleri kontrol edebilirsiniz. Bu bağlantı özelliği, sayısı her geçen gün artan markaların PLC sistemlerine bağlantı kurmanızı sağlar. Bu özellik, endüstriyel robotların sanal olarak uygulamaya alınması için de kullanışlıdır, bu sayede yeni robotların sanal olarak uygulamaya alınması için de kullanışlıdır, bu sayede yeni robotları sisteme dahil ederken üretim akışındaki kesintileri minimize edebilirsiniz. PLC bağlantısı sayesinde ayrıca üretim akışını eş zamanlı olarak görselleştirebilir, eş zamanlı veriler toplayabilir ve analiz edebilir, ve ardından yaptığınız iyileştirmeleri test ve simüle edebilirsiniz.

 


 

İstatistik ve Raporlama

İstatistikleri, çizgi, alan, çubuk veya pasta grafiklerini kullanarak görselleştirin. Grafikler, özel bir istatistik panosunda oluşturulur, değiştirilir ve görselleştirilir. Gösterge tablosu, kullanıcıların üretim hatlarının dinamiklerini görselleştirmelerine, darboğazları tanımlamasına ve üretim performansındaki değişiklikleri değerlendirmelerine yardımcı olur. Daha ayrıntılı analiz gerektiğinde, simülasyon verileri PDF veya Microsoft Excel veri formatlarında kolayca dışa aktarılabilir.

 


 

Visual Components Experience

İmalat tasarımı ve simülasyonunu deneyimlemenin yeni yolu. Visual Components Experience ile artık Visual Components ile tasarladığınız 3B simülasyonları mobil ve sanal gerçeklikte deneyimlemek mümkün.

Visual Components Professional, Essentials sürümünde bulunan her şeye sahiptir ve siz kendi bileşenlerinizi modellemenizi ve oluşturmanızı sağlayan araçlar sunar.

 

Bileşen Modelleme

Güçlü bileşen modelleme aracımız ile CAD dosyalarına hayat verebilirsiniz. Visual Components Professional ile bileşenlerin yapı taşlarını isteğe göre uyarlayabilirsiniz: geometri, davranışlar ve özellikler Sisteme dışarıdan alınmış CAD modellerine kinematik yapılar ve fonksiyonel davranışlar ekleyebilir, mevcut modellerin özellik detayları üzerinde oynama yapabilir, kendi kişiselleştirilmiş bileşen kütüphanenizi oluşturabilirsiniz.

 


 

Sihirbazlar

Visual Components dünyası için daha kolay ve hızlı şekilde bileşenler oluşturabilirsiniz. Bileşen modelleme sihirbazları, sizden basit girdiler alarak ve bileşen davranışlarını otomatik olarak konfigüre ederek bileşen geliştirme sürecini optimize eder. Birçok standart bileşen tipinin modellenmesinde zamandan tasarruf sağlayabilir, CAD dosyalarınızı 3D ortamına daha hızlı entegre edebilirsiniz.

 


 

Geometrinin Basite İndirgenmesi

Modellerinizden gereksiz detayları çıkararak ve modellerinizi basite indirgeyerek dosya boyutunu azaltabilir, simülasyon performansını iyileştirebilirsiniz

 


 

Temel CAD

Modelleme aracını kullanarak yeni 3D geometrileri oluşturabilir, sisteme alınmış CAD dosyaları üzerinde oynama yapabilirsiniz. Geometri katı şekiller ve yapılar oluşturmanız, düzenlemeniz ve isteğe göre uyarlamanız için bir dizi araç geliştirdik. 3D geometrileriniz üzerinde, doğrudan ürün içerisinde hızlı güncellemeler yapabilirsiniz.

Visual Components Premium, komple fabrika simülasyon çözümümüzdür. Essentials, Professional ve Robotics sürümlerinde yer alan tüm fonksiyonlara sahiptir.

 

Boya İşleminin Görselleştirilmesi

Yüzey boyama işini görselleştirebilir ve boya kalınlığını ölçebilir, bu sayede robotun öğrenme süresini kısaltabilir ve robotun hareket planlamasını iyileştirebilirsiniz.

 


 

Sanal Topoloji

3D dünyasına içe aktarılan CAD dosyalarının özelliklerini kolayca ayırt edin. 3D motoru, içe aktarılan herhangi bir CAD modelini analiz eder ve geometri yüzeyleri, eğriler ve eğri döngülerinin iyi yapılandırılmış verilerini sağlar. Bu özellikten yararlanan kendi robot yolu planlama ve öğretim araçlarınızı geliştirmek için topoloji API’nı kullanın.

 


 

Eğri Öğretim Aracı

Eğri öğretme aracını kullanarak robot yollarını daha hızlı planlayın. Bu özellik, nesne geometrilerini analiz ederek, yol tahminleri yaparak ve robot yolları önererek robot yolu planlamasını otomatikleştirir.

 


 

Otomatik Yol Oluştur

Robotlarla pozisyon yollarını hızlı bir şekilde öğretin ve simüle edin. Kenar ve eğri seçim araçları, robot kaynağı, makine eğilimi, boya ve su jeti işlemleri, sızdırmazlık ve kesme için pratik uygulamalarla robot yollarını seçmenize ve düzenlemenize yardımcı olur.

 


 

UR ve Stäubli için VRC bağlantısı

Universal Robot bağlantı eklentisi, Universal Robot denetleyicisine bağlanmayı ve gerçekçi hareketlerle simüle edilmiş bir robot çalıştırmayı sağlar. Stäubli robot bağlantı eklentisi, programın çalışma ve döngü sürelerini doğrulamak için robot program konumları oluşturmayı / düzenlemeyi ve bunları bir Stäubli CS8 denetleyicisiyle çalıştırmayı destekler. Ayrıca, simüle edilmiş ve gerçek bir denetleyici arasında konumsal veri aktarımını da destekler.

 


 

Interaktif VR

Visual Components Experience ile kullanıcıların VR ortamıyla etkileşime girmesine olanak tanıyan bir akış bağlantısı oluşturmak mümkündür.